DAVET

Değerli Bilim İnsanları, 

Değerli Anatomistler,

Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği (TAKAD) ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı olarak 11. Anatomi Kış Günleri’nin ev sahipliğini yapmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bu toplantı “Mezuniyet Sonrası Akreditasyon, Yeterlikler ve Doçentlik” temaları ile 07 - 09 Mart 2024 tarihleri arasında Kuşadası / Aydın’da Pine Bay Otel’de gerçekleştirilecektir. Aydınımız tarihin, bilimin, doğal güzelliklerin, zeytinin, incirin, deniz ve güneşin güzelliklerini barındıran özel bir coğrafyadır. Sizleri bu güzel coğrafyaya Anatomi Kış Günleri’ne davet ediyoruz.

Anatomi alanındaki akademisyenleri, araştırmacıları ve anatomiye ilgi duyanları bir araya getirecek toplantımızda; mezuniyet sonrası akreditasyon ve yeterlikler, doçentlik kriterleri ve etik ihlaller, anatomi eğitimi, makroskopik ve mikroskopik anatomi, gelişimsel anatomi ve klinik anatomi gibi anatomi ile ilgili tüm başlıklar her yönü ile değerlendirilecektir.

Toplantımız sırasında; özellikle toplantımızın temaları ile doğrudan ilişkili birçok panel oturumu ve çalıştaylar ile sözel ve poster bildiri sunumları gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikler aracılığı ile katılımcılar, güncel çalışma ve araştırmalarını meslektaşları ile paylaşma fırsatı bulacak, değerli bilim insanlarının deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanacak ve anatomi alanındaki gelişmelere dair en güncel bilgileri öğrenme şansı yakalayacaklardır.

Kış Toplantımızda sunulan bildirilerin özetleri derneğimizin resmi yayın organı olan Anatomy dergimizde yayınlanacaktır.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı olarak, sizleri Ülkemizin anatomi alanındaki gelişmelerine tanıklık etmeye ve Aydın’ın eşsiz güzellikteki yerlerinden biri olan Kuşadası’nı keşfetmeye davet ediyoruz.

Sizleri, 11. Anatomi Kış Toplantısı’nda aramızda görmekten onur ve mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtir, ihtiyaç duyduğunuz her konuda size yardımcı olmak için ekibimizin hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Ilgaz AKDOĞAN
Kongre Başkanı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi
Anatomi Anabilim Dalı Başkanı